Změna místa....

10.06.2023

Konečně se mi podařilo utrhnout se k vodě na delší dobu. Očekávání bylo ale větší než konečný výsledek. Možná jsem si to tak trochu pokazil sám tím, že jsem na posledních cca osmnáct hodin změnil místo, ale to se už dnes mohu pouze domnívat. Každopádně i tak jsem si to užil a byl to příjemný relax. Nějaká ta ryba se také podívala ven, tak úplně marné to ve finále také nebylo.

Ve středu ráno rychlý přesun z domova k vodě, postavit bydlení a montáže na svá místa. Netrvalo to ani deset minut a první ryba na břehu. Nádherný tloušť přes 60cm neodolal 24mm boilie TCF1. Ryba krásná, ale nebyla cílová. Tak vše zpět na své místo a čekat. Utekla hodina bez jakéhokoliv kontaktu a mě došlo, že musím ještě přeparkovat auto. Otázka dvou minut, nikde nikdo, vše pod kontrolou......omyl. Docházím zpět k prutům a pravý je hned za hlásičem uhnutý takřka do pravého úhle a dotažená brzda cvaká...... Jinak to snad ani dopadnout nemohlo. Ryba zaparkovaná ve stromě. Než jsem se ji pokusil vyprostit, zvládla to sama a já stáhl už jen prázdnou montáž. No nic, za blbost se platí. Po další hodině razantní záběr na ten samý prut, chvilka přetahování a na břehu první kapr. Krásný tmavý řádek 72cm. Rychlá dokumentace a zpět do vody. Těsně po obědě přichází další kapřík, tentokrát je to jeden z větších násaďáčků a tím vše na dobro skončilo. První večer až do půlnoci absolutně bez kontaktu. Další ráno a dopoledne to samé. Rozhodl jsem se odpoledne pro přesun na mělkou část říčky.

Během půl hodiny jsem zabydlen jinde a doufám v rychlou akci...... Omyl je však pravdou. Až do konce výpravy přichází pouze jediný záběr od kapra a tím vše končí. Krásná nevytřená jikernačka mi udělala radost, ale sliboval jsem si opravdu více. 

No nic, ne vždy platí, že "změna místa ryba jistá". Dnes jsem si takřka jistý, že kdybych zůstal na původním místě, mohl jsem udělat zřejmě více ryb. Už jen z důvodu toho, že tam krmím dlouhou dobu a vím, že se tam ryba pravidelně vrací. Tak snad někdy příště. Všechny ryby přišli na jednu 24mm kouli TCF1.

Užívejte si každou chvilku u vody, ale nechovejte se jako dobytek. Pak vznikají ty nesmyslné zákazy, kterém to těm ostatním slušným rybářům kazí.

Za TCF Baits Radek Zach