Víkend ve znamení parem

27.03.2023

Konečně nastalo příznivější počasí, voda se pomalu, ale jistě začíná ohřívat, takže přichází čas víkendových výprav. Má první letošní výprava vedla jak jinak, než na mou oblíbenou řeku. Po předchozích pár sezonách jsem se ale vydal na jiný úsek. Úplně odlišné podmínky, než ty, na které jsem byl zvyklý. Minimum překážek, silnější proud, ostré kameny a opravdu spousta přirozené potravy.

Dorazil jsem k vodě a už jsem věděl, že jeden prut půjde k protějšímu břehu, kde bylo koryto a tyčila se tam z vody skála. Byla tam hloubka necelé 2,5m. Do tohoto místa jsem nakobroval přibližne půl kila předmáčeného 20mm boilies OTM. Druhé místo jsem nijak dlouho nevybíral a rozhodl jsem se, že poletí po proudu někam do 3/4. Opět na místo přistálo pár kuliček boilies.

Postavil jsem brolly a nahodil pruty. Na první jsem zvolil jednu 20mm vyváženou kouli příchutě OTM a na druhý panáčka 20mm KO s popkou citrus.

Netrvalo dlouho a bez jakéhokoliv oznámení jsem dostal na pravý prut od protějšího břehu poměrně slušnou jízdu. Po několika minutovém souboji se na hladině ukázala krásně zbarvená parma. Úspěšně jsem ji dostal na podložku, rychlé foto a šla zpět do vody. Zkontroloval jsem ostrost háčku, udělal PVA a prut jsem nahodil na stejné místo. Dokrmil jsem a během pár minut další ryba. Tentokrát se jednalo o né moc oblíbeného tlouště. Takže znovu to samé a po kratší pauze další jízda z jednoho a toho samého fleku. Další parma krásných rozměrů, což se na této řece již moc nevidí. Po zbytek výpravy se nic dalšího neodehrálo, a já odjížděl domů spokojený se třemi rybami. Všechny samozřejmě dostali svobodu. (1. parma měřila 67cm a 2. měla 72cm)

Tuto první letošní vycházku považuji za vydařenou. Všem kdo jste u vody nebo se teprve chystáte přeju hodně štěstí a Petrův zdar.

Za TCF Baits Adam Rychlý