Velikonoční kapři

10.04.2023

Je tu Velký Pátek a já v dopoledních hodinách vyrážím na jeden nedaleký svazový rybník. Zatím moc času na ryby nemám, tak letošní rok se pro mě zatím nese ve znamení krátkých vycházek.

Přijíždím na parkoviště, z auta vytahuji kolečko na které naložím výbavu (také to znáte? Pořád něco přibývá co nezbytně potřebujete?) a vypravuji se na jedno ze svých oblíbených míst na tomto revíru.

Jsem na místě, vybaluji věci a přemýšlím co zvolím pod háček. Nakonec na jeden prut jde 20mm O.T.M. Balance + 16mm pop up oliheň (tato kombinace mi zde už přinesla několik krásných ryb) a na druhý prut jde samotná T.C.F. 1 Balance. Když už mám oba pruty na svých místech tak konečně přichází řada na mou oblíbenou čerstvě uvařenou kávu.

Nestíhám se ani pořádně kávy napít a prut s T.C.F.1. se rozjel. Zanedlouho mám v podložce nádherného šupíka s krásným pupíkem. O dalších několik minut se rozjel prut s O.T.M a cítím na druhém konci těžší rybu. Když ji konečně dostávám do podběráku a nesu na podložku, tak se mě zmocňují radostné emoce. Nádherný šupináč. Krásně stavěná zdravá ryba s váhou přes 12kg. Radostně zahajuji svůj kapři tanec.

Do konce mé několika hodinové výpravy jsem do podložky dostal ještě několik krásných ryb 3-5 kilo, kterým zachutnalo T.C.F.1 a ještě jeden slušnější šupík kterému zachutnalo O.T.M. s popkou oliheň.

Na Velký Pátek opravdu brali krásné ryby. Tato krátká velikonoční vycházka pro mě byla opravdu velmi úspěšná a důkazem toho, že i za pár hodin jde nachytat plno krásných ryb. Stačí mít jen správnou nástrahu, sedět na správném místě a taky trochu toho rybářského štěstí.

Děkuji ti sv. Petře za krásný velikonoční zážitek, na který nezapomenu.

Za T.C.F Baits

Vašek Wegschmied