Příroda, klid a kapři

17.05.2023

Zdravím všechny od vody. Tentokrát jsem se vydal zas na řeku, ale opět na jiný úsek. Místo jsem si našel už dříve a na první pohled jsem si ho zamiloval. Jen ticho, zvěř, zpěv ptáků a já. Zabalil jsem věci, naskládal do auta a vyrazil.

Než jsem odnosil věci na místo, tak mi to dalo dost zabrat. Není to jen tak se táhnout se vším tím vercajkem zarostlou strání. Každopádně jsem to zvládl a pustil se do přípravy "tábora". Jako jsem tedy nahodil pruty, a jako klasicky, na jednom 20mm OTM Balance + popka citrus a na druhým jedna koule 20mm KO Balance.

Vše připraveno, a já si užívám tu úžasnou přírodu. Záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Kombinaci vyváženky OTM s citrusovou plovkou neodolal menší lysec okolo 4-5kg. Rychlé foto a zpět s ním do vody. Prut šel zpátky na místo pod břeh. Začal jsem si dělat oběd, když v tom zběsilá jízda, na ten samý prut jako před tím. Nastává zdolávačka, překážky a proud pomáhají kaprovi v souboji, ale i přes to jsem ho udolal. No a byla z toho první 10kg ryba tuto sezónu. Fotka, pouštěčka, položení prutu, přikrmení pár kuličkami a dojíst oběd.

Chytám opravdu kousek od břehu, takže záběry jsou razantní a prut se mnohdy zastaví až o hlásič. Je v tom trochu rizika ztráty prutu, ale to se mi na tom líbí.

Po zbytek dne vše zůstalo stejné. 2 ryby a já spokojen, i kdybych nechytl další tak super přesnočka. Konec doby lovu, vytahuji pruty a přikazuji 2-3 hrsti boilies na každé místo.

Ve 3:45 zvoní budík, tak jsem připraven vyrazit do akce. Čerstvé montáže, pva k tomu a pruty leží na svých místech. Po rozednění dostávám záběr. Ryba zajela rovnou do padlého stromu. Adrenalin proudil v žilách, přemýšlel jsem jak ho dostat ven, když v tom kapr ze stromu vyjel sám. To už jsem si s nim hrál na volné vodě. Před podběrákem samozřejmě bordel, ale dostal jsem ho.

Šupík krásných rozměrů- 86cm a rovných 12kg.

Bohužel fotka se mi moc nepovedla. Ale vzpomínky jsou v hlavě.

To byla moje jarní vydařená přesnočka. Hodně štěstí a Petrův Zdar!

Za TCF Adam Rychlý