Poslední záchrana

02.04.2023

Opět všechny zdravím! Panovalo typické aprílové počasí a já další víkend u vody strávil na západočeské přehradě Hracholusky. Přijel jsem opět až pozdě večer, a tak jsem pouze zapíchl vidličky, připravil návazce na ráno a šel jsem na kutě. 

Po budíčku jsem nasedl na loď a pruty jsem zavezl do 8m a do 14m. Celkem zajímavá místa ve vodě a proto jsem se rozhodl takto. Do 8m jsem dal 1x24mm boilies K.O. Old School a na druhý, který byl ve 14m jsem nastražil 1x24mm O.T.M. s 16mm popkou CITRUS.

Po pár hodinách dostávám padák z 8m. Na konci prutu se nachází tloušť okolo 50cm, tak ho pouštím zpět a dávám prut opět na stejné místo. Do večera se neodehrálo nic a já ve 24 hodin večer stahuji pruty.

Ve 3:40 zvoní budík a já přemýšlím, jakou lest na ty šupinaté bestie nastražím. Tak jsem na jeden prut dal půlku 16mm plovky OLIHEŇ s půlkou 16mm plovky CITRUS pouze s pva a nahodil jsem prut kousek od břehu. Druhý prut pokládám stále na 14m. Do svítání se nic neděje.

Při balení se mi rozeznil prut s popkami, který byl kousek od břehu. Solidní záběr předvedl kapřík vánoční velikosti. Měl v tlamce něčí starou montáž, tak jsem vyháčkoval jak tu svojí tak také tu starou. Jelikož už jsem měl vše kromě prutů a podběráku sbalené, položil jsem kapříka do mokré trávy, obě ranky jsem ošetřit a kapra pustil zpět. Třeba se potkáme za pár let.

Všem krásné chvíle u vody.

Za TCF Baits Adam Rychlý