Na poslední chvíli

13.06.2023

Ve čtvrtek po práci valíme s moji milovanou na zasloužený prodloužený víkend – hlavně si odpočinout, užít si sami sebe a mimo jiné i nahodit. Karavan, řeka, radost… První večer si připravím flek na zarostlém břehu – nechci nikomu překážet. Domorodci si svá místa hlídají. Vezu na 3,5 metrovou bouli první prut s BAP + Bananas popup, druhý házím na hranu koryta. Nadjezí je zde jiné než na většině řeky, členité a to je dobře. Dnes to zkusím a zítra se rozhodnu. Strategii třeba rozmyslet u grillu, že jo:-D

V pátek ráno přichází první kontakt na BAP, menší lyseček, ale pěknej, fotka a šup do vody. Pak se neděje až do večera nic. Okolo páté voda ožívá a já to cítím – vlahý vzduch, teplíčko a vánek – píp, pííp… Musím na člun, před sebou mám vantík a mělčinu. Na 1x24 OTM, jednoduchý návazec a nový háček – je tam 83 cm a 8 kg šupina. Do večera pak ještě dvě menší ryby na OTM.

Další den jak přes kopírák, jen více fučí… sobota je tedy tady! Odpoledne se věnuji rodině, dopoledne zkouším method – krátké návazce a mini popky citrusky a bananasky 12 mm přináší 6+ kg lysáka plus další 3 ryby do 50 cm. V noci ani píp, krmím pravidelně OTM a BAP, a tak se věnuju tomu, co mi jde také dobře;-) V noci stáhnu prut z vyvážky – igelit na háčku a záhadně protržený člun … bůhví, co ještě přijde, mám nervy! Absolutní hluchna. Dokrmuji tedy a hned ve 4 letí nástrahy opět na známá místa s tím rozdílem, že místo BAP dávám OTM na oba pruty. Dva dorostenci mi vzbudily v půl 5 a v půl 6 – pak usínám jak dudek.

Okolo 10.00 se budím, přehodím jeden prut na K.O. pop up 12 mm a hledám ryby – přichází jeden malej. V 15 cca chceme jet a já naposledy dokrmím a nástrahy nechám ležet, kde jsou. Kafe, cigárko a domu. I tak to byl hezkej víkend, říkám si… pííííííp – plynulá jazda, jak má bejt! Co se dělo, nedává smysl, ale po 30 minutách na pramici s dědou, se na hladinu položí mambice! Lysák 16+, 90+ … 10 minut před odjezdem, vše sbaleno. Údajně největší kousek, co se tu chytil, přes 20 let starý. No je to možný? Je – OTM, co víc říct… ta koule je prostě mazec.

Za TCF Baits Viktor "Viky" Rumpík