Na dvě noci k vodě

08.05.2023

Tak jsem se poprvé letos vydal na dvě noci k vodě - na naši krásnou řeku Radbuzu. Místo jsem si vybral pro mě víceméně neznámé. Jen před pár dny jsem si ho byl prohodit deeperem a říkal si, že sem zajdu na svou první letošní nocovačku. Když začalo mé očekávané volno, tak jsem se pobalil a konečně vyrazil. K místu jsem musel kus pěšky, naložil věci na kolečko a šlo se.

U vody jsem se nejdříve trochu "zabydlel", a pak šel na věc. Nástrahu jsem zvolil K.O. 24 mm, která prostě na řece funguje skvěle. Celé odpoledne však bylo na vodě mrtvo a první záběr přišel až kolem 22 hodiny. Šupík kolem 50 cm, pak už jen pár jelců.

Druhý den ráno jsem nedokázal vylézt z teplého spacáku, i když budík ve 3:50 zvonil, co jen to šlo. Nakonec jsem prvně nahodil až v půl šesté a záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Menší kapřík, ale krásnej, lysec kolem 50 cm. Tak znovu nahodit prut do stejného místa, zapálit cigaretu .... a dřív než člověk stihl dokouřit, naviják se opět roztočil a bylo jasné, že to bude mnohem hezčí ryba! A taky jo! Na břeh se podíval další lysec. Krásně stavěná ryba 65 cm a 7 kg. Za to od té doby až do večera byl klid, a vlastně i večer to nebyla žádná sláva.

Další den ráno jsem si řekl, že se musím dokopat a nahodit dříve, jakože jestli tu ryby nebudou chodit spíš ráno než večer. Takže tentokrát už v půl páté nahozeno. Ale na záběr jsem si počkal až do sedmi, kdy opět ze stejného místa přišel razantní záběr a na konci souboje byl opět krásný lysec s váhou 8 kg a 70 cm. Poté jsem dopoledne měl ještě jeden záběr, kdy se ryba se mnou moc nebavila a hned zamířila do místa, kam jsem nechtěl, aby se dostala. Při snaze ji otočit se vyřízla a tím pro mě výprava skončila. V celku se dá ale říct, že s úspěchem dvou opravdu krásně stavěných kaprů.

Tentýž den jsem ještě zajel doplnit k Radkovi zásoby s tím, že zítra se zas ráno vydám na chvilku k řece. Následující den jsem už byl v půl 6 na místě. Na háček tentokrát dávám 20mm K.O. balanced + 4 kuličky 20mm do pva a nahazuji do úspěšného místa. Asi po hodině to přišlo! Parádní jízda a na konci opět lysec kolem 60 cm a cca 5kg. Takže cíl byl splněn, ryba přišla a já to v půl jedenácté balím a valím domů. 

Ať Vám to jezdí.

Pro TCF Baits Michal Dobocký