Můj nový "osobák"

23.05.2023

Konečně trochu volna a vyrážíme na ryby. Nasedáme s Vencou do auta a jedeme směr nedaleký stoják. Po příjezdu na místo nám bylo jasné, že dnes si zde nesednem a ani by jsme nechtěli, když jsme viděli že je hlava na hlavě. " To není nic pro nás " prohlašuji a jedeme směr Radbůza.

Po příjezdu k řece už je něco po 17 hodině. Sedneme si na nové a pro nás neznámé místo. Začínám vše připravovat k lovu, zatím co Venca prozkoumává dno deeprem pro co nejzajímavější místa pod hladinou na umístění našich montáží.

Konečně pruty ve vodě a usedáme do křesel a čekáme co se bude dít. Venca má po chvilce záběr a úspěšně zdolává perlína 20+, teda 20cm +. Ručička na hodinkách se blíží k 22 hodině a mě přichází razantní záběr na T.C.F.1 20mm s 16mm pop up oliheň. Po několika minutové zdolávání vidím v odrazu světla z čelovky krásného lysce na hladině. Srdce mi buší rychleji a rychleji. Venca se usmívá a říká " už je v podběráku"

Když ho vidím na podložce tak mi padá čelist takový krásný, no prostě " pupík".

Po chvilce zjišťuji, že je to můj nový osobáček. "Joooooo"

Kapra pouštím s velkou radostí zpět do jeho domoviny. Je to prostě něco nádherného vyhrát souboj s krásným, zdravým kaprem a je jedno jestli velkým nebo malým. A pak mu dát zpět svobodu a doufat že se sním ještě někdy setkáme.

Za T.C.F Baits Síma a Venca Wegschmiedovi.