Májoví kapři z Radbůzy 2.

15.05.2023

Konečně další víkend. Balíme a vyrážíme se Símou na víkend na Radbůzu. Stejné místo jako minulý víkend, počasí hodně podobné a my oba doufáme, že se rybám znovu trefíme do jejich apetitu. Když jsme přijeli na místo, naložili kolečko a hurá na náš flek.

První noc a hned se to rozjíždí, oba jsme pochytali několik kaprů vánočních rozměrů. Ryby byli při chuti, což je vždy dobře. Bylo jen otázkou času, kdy se dostaví záběr od větší ryby.

Ráno jsme nahodil a ani nestačím dát vařit vodu na kávu a Síma vybíhá k prutu bez bot a ponožek. "je tam?" Ptám se. " jooooo" Síma radostí odpovídá. Nádherný šupináč co neodolal O.T.M. a 16mm plovce oliheň. Síma radost neskrývá a já se raduji s ní. I celé dopoledne bylo velmi aktivní, ale trápili nás hlavně nenasytní a všudypřítomní tloušťi.

Opět se setmělo a my jsme byli plný očekávání, zda pípne ta správná ryba. A najednou je to tu. Rozjelo se mi to. Odkládám pozdní večeři a začínám se zdoláváním. Po pár minutách rodea je kapr v podložce. Krásně zabarvený šupináč. Rychle zdokumentovat a šup s ním do jeho živlu. Oba jsme se Símou hodně spokojení.

Je tu poslední den a mi se u ranní kávy shodli, že výprava za květnovými kapry byla na 100% úspěšná.

Jsme oba rádi,že říčka Radbůza a sv. Petr jsou letos k nám tak štědří.

Za T.C.F. Baits Síma a Venca Wegschmiedovi.