Májoví kapři z Radbůzy 1.

13.05.2023

Jako každý rok se ženou (Símou) vyrážíme oslavit májku na ryby. Tentokrát jsme vyrazili na naší milovanou Radbůzu a vlastně letos i první delší výpravu na tu naší říčku . Bohužel času moc nebylo tak jsme jeli aspoň na 24h. Konečně na místě a vše postavené a mohou pruty letět do vody sice už je osm večer, ale lepší déle než vůbec.

První záběr přichází Símě o 2hod později na 20mm O.T.M + 16mm pop up oliheň, bohužel znalý kapr místního podvodního terénu rozhodl, že se na břeh nepodívá. Do půlnoci už byl klid a další záběr se nekonal. Ráno úderem 4hod ranní už jsou naše pruty opět ve vodě. Zalézám ještě do vyhřátého spacáku dopínám zip a jízda...

Rychle beru prut do ruky a už vím že je to slušná ryba. Po několika minutové přetahované kapr je v podložce a já mám obrovskou radost. Nádherný šupík. Prostě jedna z větších ryb tohohle úseku Radbůzy. Opět nahazuji na stejné místo a čekám co se bude dít. Do odpoledne mě i Símě přišlo ještě několik kapříků 60cm + . Dohodli jsme se, že kolem 15:00 hod odpoledne zbalíme a pojedeme domů.

Jsou 2h. odpoledne a pruty naprosto mlčí a Síma jen prohlašuje " tohle je klid před bouří" já se pousmál a dál jím čokoládu a tu najednou píííííp. "Je tam" přetahuji se s rybou která mi přijde menší než ten šupík z rána,ale čím je blíž k podběráku tak tím víc začíná běsnit. "Vidím ho, ten je" říkám Símě a ta obratně kapra podebírá. Konečně mě padá kámen ze srdce a když ho vidím v podložce tak mám nesmírnou radost. Je to šupík ještě větší než ten první. A stejně jako prvnímu velikánovi zachutnalo 20mm K.O. + 16mm pop up oliheň. Se Símou jsme se dohodli, že se sem ještě určitě další víkend vrátíme, ale to už v dalším pokračování.

Za T.C.F. Baits Venca a Síma Wegschmiedovi