Ledoví kapři

28.02.2023

V měsíci únor, jsem se vydal hned na 4 krátké vycházky k vodě. Všechny mé vycházky byli ve znamení teplého oblečení, jelikož rtuť v teploměru snad jen krom jedné vycházky nestoupla nad nulu. Díky znalosti dna na revírech, které jsem na těchto vycházkách navštívil, jsem věděl kde jsou nejhlubší partie, různé zlomy a překážky pod hladinou, které já osobně ve studené vodě vyhledávám nejčastěji.

Co se týká návazců do studené vody, tak já osobně žádné změny nedělám. Celoročně používám své dva oblíbené návazce Ronnie rig na 35lbs FLR a Combi rig ( jemná pletenka + 35lbs FLR) háčky vel 4. Continental Muga nebo Curved Rigga Hooks. Pravda je, že v teplé vodě občas používám i vel. 2.

Nástrahy do studené vody?

Letos se mi osvědčila pop up 12 mm Oliheň a Ořech. Klasické boilies mi na jedničku zafungovalo B.A.P. 20mm, mé oblíbené. V opravdu ledové vodě 2°C mi funguje na výbornou kombinace 12mm pop up oliheň a pár bílých červíků ( tzv. na medůzu ).

V takové studené vodě jsem nečekal moc záběrů, spíš jen být u vody, odběhnout od každodenního shonu a užívat si ten klid i když trochu štiplavý do tváří. Vůbec jsem nečekal, že na každé vycházce se mi povede vytáhnout nějakého kapřika z vody. Sice to nebyli žádní obři, ale mě radost udělali velikou. Lepší odpočinek jsem si opravdu přát nemohl, než ve společnosti ledových kaprů.

Děkuji Ti sv. Petře

Vašek Wegschmied