Kouzlo říčky

02.07.2023

Se Símou jsme vyrazili na pár hodin na malou říčku ( pro někoho spíš jen potok), kde je téměř nulový tlak od rybářů. Nenasazuje se sem a prý tu ani menší kapři nejsou a jestli ano tak strašně málo a větší? To už vůbec ne. Na myšlenku zkusit zde chytit větší rybu nás přivedl kamarád. Opravdu tahle říčka je Krakonošovo údolí,  kam dohlédnu žádný rybář, velmi zřídka se zde někdo ukáže, ale spíš na dravce než na kapra.

Před třemi týdny nás sem kroky zavedli poprvé, ale jen na obhlídku. Vzali jsme si jen prut s deeprem a šli prozkoumat dno a najít si nějaké zajímavé místo.

Když jsme si místo našli, tak začla druhá fáze a to pravidelné krmení boiliesem. Krmili jsme jak půleným, drceným tak i celým TCF1 a SF v průměrech 20 a 24mm.

Celkem jsme za 3 týdny absolvovali několik krátkých vycházek na pár hodin. Několik vycházek neúspěšných, ale když se to rozjelo, tak to stálo za to. Panenské ryby na prutech, které neví, co to je háček, přeji každému slušnému rybáři mít na prutu. Ty souboje stojí za tu trpělivost a neúspěšné vycházky.

Zatím se nám zde nepovedlo chytit rybu přes 10kg, ale největšímu kaprovi už do této váhy moc nechybělo.

Ale já a Síma chvilku neposedíme na jednom místě, tak uvidíme kam nás proud říček zavede příště.

Za TCF Baits Venca a Síma Wegschmiedovi