Konec března

31.03.2023

Po příjezdu z práce, balím věci a jedu směr voda.... Vydávám se na svazový revír, který ukrývá pár opravdových pokladů. Není jich tam sice mnoho, ale jsou tam .... Na místo přijíždím až okolo sedmé večer, rychle dofouknu člun, na oba pruty dávám OTM  24mm a hurá na vodu.

Podařilo se mi najít nějaké nerovnosti na dně asi 150m od břehu, tak pouštím tyčovku a pokládám oba pruty do dvou metrů... Přidám po hrsti ostrých OTM na každou montáž a mažu ke břehu... Do hodiny odjíždí první prut a po chvíli zdolávám první menší rybu.... Do konce denní doby lovu pouhá půl hodina, už nezavážím a připravuji si montáž na ráno... V tom se rozjíždí i druhý prut a další menší kapr do 5ti kil.... Všechno jde podle plánu jenže ráno mě probouzí velké ochlazení, teplota vody spadla skoro o dva stupně a bylo to znát.... Aktivita ryb na nule po celý den, až za tmy přichází padák a bohužel o rybu přicházím.... Další ráno se postupně otepluje, začíná foukat a přichází vydatný déšť. Zvuk padajících kapek na bivak, přeruší pomalá jízda a na prutu konečně cítím lepší rybu.... Po parádní zdolávačce se v podběráku objevila krásná šupina 10kg+.

Cíl splněn na výbornou a do konce 4denní výpravy se daří přemluvit ještě pár dorostenců.... považuji to za úspěch jelikož po deštích se zvedla voda víc jak o metr a jak to tak bývá, přinesla sebou vše co stálo v cestě. Větve a další "bordel" mně tak trochu přinutili ukončit výpravu. Ale to vůbec nevadí. Sezóna je teprve na svém začátku a času bude snad ještě dost.

Za TCF Vláďa Linďák Linda