Dva víkendy na Radbůze

11.05.2023

Konečně odpadla voda na chytatelný průtok a tak padla volba na předem vytipované místo opomíjené několik let. Konečně pátek, rychlé balení a za stálého mrholení hurá k řece do nedělního dopoledne. Rychlé postavení zázemí a první montáž 2* 20mm OTM letí k protějšímu břehu do zhruba 2.5m hloubky. Druhou montáž s 20mm s novinkou TCF1 posílám při svém břehu zhruba do 3.4m hloubky. 

První série pípnutí na sebe nenechala dlouho čekat a já tušil další boj s nenasytným hejnem tloušťů. Čas míní voda mění po hodině přichází razantní jízda a po chvilce v podběráku první kapr přesahující 60cm. Paráda. Po třech hodinách nenápadný padáček a v podložce kapr rovných 60 cm. Perfektní začátek výpravy ale postupně vystřídala beznaděj a dalšího záběru od kapra jsem se nedočkal. Balím s vidinou příštího víkendu. 

 Je tu opět pátek a jsem zpět na stejném místě. Začátek ještě lepší než předchozí víkend. Po deseti minutách zdatný čtyřicátník po hodině nádherný kapřík 52cm a se setměním rovných 60cm. A to bylo vše až do nedělního rána kdy přišel další razantní záběr, ze kterého se vyklubal nejmenší kapřík, jakého jsem chytil na 20mm kuličku měřil rovných 27cm. Po té opět zkoušení různých míst a nástrah a stále bez kontaktu. Se setměním přichází další záběr a po zvednutí prutů se jedná o slušnou rybu, o kterou přicházím ve vázce. Poté následovala další jízda bohužel bez ryby na koncové montáži. Nepříliš povedené víkendy mě zcela jistě donutí, se na podzim na tohle opomíjené místo vrátit. Neúspěch mě nikdy neodradí a bez boje se nevzdám.

S pozdravem Milan "Koza" Kozický