Doma rybu nechytíš

23.03.2023

V sobotu 18.3.2023 konečně v brzkých dopoledních hodinách vysvitlo sluníčko. Rozhodnutí bylo jasné a rychlé . Zbalili jsme se, nasedli do auta a vyrazili se ženou k nedaleké svazovce. Jsem rád, že žena podlouhlé době semnou jela na ryby. Jelikož jsem byl šikovný, zlomil jsem si prst a bez mé ženy bych ani nedal dohromady podběrák.

Dorazili jsme k vodě, žena rozložila mé i své pruty, stojany (samozřejmě jsem svého úrazu trošku zneužíval) a mohli jsme nahodit. Já jsem zvolil O.T.M balanc s popkou ořech a na druhý prut připravovanou novinku TCF 1 . Oba obalené v pastě totožných příchutí. Má žena zvolila na jeden prut B.A.P. balanc a na druhý pop up oliheň 16 mm.

Oba jsme si nakobrovali cca 20 koulí k montážím. Sedli jsme si do křesel a užívali si slunečního svitu, který příjemně hřál do našich tváří. Hladina vody byla naprosto klidná, na obloze ani mráček, prostě parádní den na relax u vody .

A najednou je to tady! Ani ne po dvou hodinách od náhozu mi levý hlásič signalizuje jízdu jak v létě .Zvedám se z křesla, beru prut do zdravé ruky a je mi jasné že to bude slušnější ryba. Po několika minutách dlouhého přetahování o každý metr vlasce se ryba ukazuje u hladiny. Hned mi vyčarovala úsměv na rtech. Žena připravena na podebrání kapra, už ho jen dostat do sítě. A je tam.

Žena pokládá kapra na podložku, dezinfikuje v tlamce ranku po háčku a hned hlásí "tlamka bez modřinky a jizviček". Oba obdivujeme krásně stavěného a zbarveného kapra, který je v úžasné kondici po zimě. To jeho nádherné majestátní zadní kormidlo, to je pecka .

Kapr nakonec neodolal 20 mm balanc O.T.M + 16mm pop up Ořech obalené v pastě O.T.M s malou PVA s nadrceným boilies O.T.M a připravovanou novinkou .

Další úspěšná krátká vycházka k vodě. Děkujeme ti sv. Petře

Vašek a Síma Wegschmiedovi