Carp Race Zima 1

22.11.2022

 Asi to zná každý zapálený rybář, který vyráží na delší čas k vodě. Když je to ještě ke všemu na závody, je to ještě silnější......ten zápal pro to, něco ulovit, to napětí a nervozita, ta toužebná očekávání. Stejně tak to máme s Radkem Protivou i my, když vyrážíme na závody. Dlouhé přípravy, ladění detailů a nekonečné debaty o strategii. Carp Race nejedeme poprvé a určitě ani naposledy. Je pro nás už takovou srdeční záležitostí.

Jarní závod nám vůbec nevyšel a bylo potřeba na tenhle neúspěch rychle zapomenout. Počítat ale musíme se vším. Vše zabaleno, naloženo a hurá směr Toušeň. Opět se sešla skvělá parta a výborná nálada panovala po celou dobu závodu. Los nám přidělil sektor číslo 4. U nás s Radkem převládala spokojenost. Nakonec hned vedle jsme chytali loňský podzimní závod a poměrně se nám dařilo. Po dohodě všech týmů před losováním začal závod již týž večer, oproti původně plánovanému rannímu startu. Dostali jsme tedy vlastně jednu noc navíc. Rychle všechno připravit, postavit bydlení a už jen čekat na start.

Ve 21:00hod bylo odstartováno a pro nás začalo něco, na co hodně dlouho nezapomeneme. Sen každého rybáře. Vsadili jsme na boilie OTM a byla to trefa do černého. Záběrů přibývalo a hlavně nám jezdili úplně všechny pruty. Byla to fakt šílená jízda a stalo se nám, že jsme se na břehu s Radkem přes dvě hodiny nepotkali. Dokonce jsme oba na vodě zdolávali a na břehu nám jeli zbylé dva pruty......prostě masakr. Dlouhou dobu jsme se prali o čelní pozice, ale i při tom šíleném tempu jsme se nedokázali prokousat na opravdu velké ryby a postupně jsme se propadli pořadím na konečné desáté místo. Na jednu stranu trochu zklamání, ale rozhodně jsme ostudu neudělali. Podařilo se nám ulovit více než 120 kaprů s průměrnou váhou kolem 12kg. Makali jsme jako psi, ale na nejlepší to zkrátka nestačilo. S odstupem času musím přiznat, že už jsem se těšil domů. Ta únava a nevyspání už jsou pryč a my se těšíme na jarní závod, tentokrát na jezeře Dělouš.

Všem, kteří jste sledovali průběh závodu na FB a drželi nám pěsti moc děkujeme. Velký dík patří jak všem zúčastněným týmům, tak rozhodčím (neměli to opravdu lehké) a hlavně organizátorům Tondovi s Mírou. Byla to pecka, ostatně jako vždy.

Díky všem.

Za TCF Baits Radek Zach